Aktīvākai vielmaiņai! Palielinoties kopējai muskuļu masai, Tavs ķermenis patērē enerģiju ne vien treniņu laikā, bet arī pēc tam - miera stāvoklī! Īsāk sakot - jo vairāk Tev muskuļu, jo ātrāka vielmaiņa, tādējādi Tu spēj uzturēt optimāli veselīgu svaru un līdz ar to - mazināt aptaukošanās risku [1].
Kaulu un locītavu veselībai. Jo vairāk trenējamies, izmantojot pretestību (gan sava ķermeņa, gan papildus apsmagojumu (hanteles, svaru stienis)), jo izturīgāki kļūst mūsu kauli un stabilākas locītavas! Tas ir svarīgi ikvienā vecumposmā, lai mazinātu traumu un lūzumu risku, bet vēl jo svarīgāk - sievietei menopauzes vecumā, kad esi pakļauta osteoporozes riskam.
Hormonālajam balansam. Spēka treniņi palīdz līdzsvarot hormonu izsviedi, tai skaitā, regulēt insulīna svārstības, kas spēj mazināt metabolos traucējumus: jo vairāk muskuļu, jo aktīvāk tie spēj savākt glikozi no asinsrites, tādējādi mazinot cukura līmeņa svārstības asinīs un 2.tipa cukura diabētu [2].
Labākai mentālajai veselībai. Ir pierādīts, ka treniņi ar pretestību samazina trauksmes un depresijas simptomus, veicina labāku miegu un uzlabo vispārējo garastāvokli un dzīves kvalitāti. [3]
Augstākam pašvērtējumam! Pieaugot kopējam muskuļu spēkam un novērojot ķermeņa uzbūves pārmaiņas, pieaug arī mūsu pašcieņa pret sevi un
veidojas lielāka pārliecība par savām spējām!
Vai vēl maz ir jājautā - KĀPĒC MAN ŠODIEN AIZIET PATRENĒTIES? :)
pētījumu avoti:
Comments